حضور 1278 شرکت داخلی و خارجی در نمایشگاه صنعت ساختمان

هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان با حضور 887 شرکت داخلی و 391 شرکت خارجی به مدت چهار روز از 21 لغایت 24 مرداد در محل نمایشگاه بین المللی برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، سید محمد کریمی -عضو هیات رییسه اتاق تعاون ایران – در یک نشست خبری با تشریح جزییات برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان، اظهار کرد: امسال از ۳۱ کشور خارجی در هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان شرکت کرده‌اند و حضور تعدادی از کشورهای عربی از جمله قطر، امارات و عمان را نیز خواهیم داشت.

وی از اسپانیا، ایتالیا، آلمان، انگلیس، کانادا، اتریش، اوکراین، بلژیک، پرتقال، تایوان، دانمارک و روسیه به عنوان کشورهای شرکت کننده نام برد که حضورشان قطعی شده است.

عضو هیات رییسه اتاق تعاون ایران توسعه صنعت ساختمان را در تولید و اشتغال داخلی موثر دانست و ابراز امیدواری کرد: با سیاست‌هایی که دولت در این زمینه تبیین می‌کند، تکمیل مسکن مهر و مسکن اجتماعی و حمایت بانک مرکزی در اعطای تسهیلات ارزان قیمت به زوج‌های جوان و انبوه‌سازان رشد روزافزون بخش اشتغال و مسکن در کشور را شاهد باشیم.

کریمی در ادامه از حضور پررنگ اتاق‌ها تعاون استانی، تعاونی‌های تامین و توزیع مصالح ساختمانی، تعاونی‌های عمرانی و مسکن،‌حضور فعال کمیسیون بانوان اتاق تعاون ایران به منظور عرضه توانمندی‌های زنان و دعوت از صاحبنظران، اساتید دانشگاهی، دانشجویان،‌پیمانکاران و انبوه‌سازان در این نمایشگاه خبر داد.

وی همچنین حضور استانداری‌ها، شهرداری‌ها، سازمان نظام مهندسی، بانکها و بیمه‌ها و موسسه استاندارد را موجب غنای نمایشگاه دانست و برگزاری کارگاه‌های آموزشی، همایش صنعت ساختمان، بازدید هیات‌های تجاری و اختصاص غرفه‌هایی برای عرضه نوآوری‌ها و دستاوردهای دانش بنیان بسیج مهندسین قرارگاه محمد رسول الله (ص)، ستاد فرماندهی نانو و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده عنوان کرد.

عضو هیات رییسه اتاق تعاون ایران با بیان اینکه نمایشگاه صنعت ساختمان بزرگترین رویداد نمایشگاهی در سطح کشور به شمار می‌رود، گفت: فضای کلی نمایشگاه ۵۰ هزار متر مربع است که بیش از ۳۵ هزار متر مربع آن سرپوشیده و ۹ هزار متر مربع فضای باز است و در اختیار شرکتهایی مثل ماشین آلات راهسازی قرار داده شده که امکان استفاده از فضای بسته برایشان وجود نداشت.

به گفته کریمی بیش از ۶۰۰۰ متر مربع از فضای نمایشگاه نیز برای شرکتهای خارجی اختصاص داده شده که در حال تکمیل است.

وی افزود: یکی از اقداماتی که امسال پیش بینی کرده‌ایم راه اندازی اپلیکیشن نمایشگاه است و مشارکت کنندگان و بازدیدکنندگان می‌توانند با دانلود و فعال کردن این برنامه ضمن مسیریابی ازغرفه مورد نظر خود بازدید کنند.

به گزارش ایسنا، هفدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان از ساعت ۹ تا ۱۸ طی روزهای ۲۱ تا ۲۴ مرداد ماه پذیرای علاقمندان و بازدیدکنندگان خواهد بود.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید