امکان تحصیل دانش آموزان اتباع خارجی در اصفهان همچنان فراهم استمهدی سلیمانی روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: در راستای سیاست های انساندوستانه جمهوری اسلامی ایران و تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر فراهم شدن شرایط تحصیل برای همه افراد لازم التعلیم، از تیر ماه گذشته نیز ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی در استان اصفهان آغاز شد.
وی اظهار کرد: در سال تحصیلی گذشته حدود 50 هزار دانش‌آموز خارجی در مدارس استان اصفهان ثبت نام و تحصیل کردند و پیش بینی می شود که امسال نیز نزدیک به همین تعداد دانش‌آموز اتباع خارجی، در مدارس استان اصفهان نام‌نویسی کنند.
مدیرکل امور اتباع خارجی استانداری اصفهان افزود: دانش آموزانی که سال گذشته در مدارس استان به تحصیل مشغول شدند بیشتر تبعه افغان و عراق بودند و امسال هم این افراد می‌توانند به تحصیل خود در این مدارس ادامه دهند.
وی یادآور شد: همه دانش‌آموزان اتباع بیگانه که مدارک مجاز برای نام‌نویسی در مدارس استان اصفهان را ندارند، در صورتی‌که مدرک سلامت بهداشتی و مدارک مورد نیاز در آیین‌نامه مدارس را تهیه کرده باشند، در مدارس ثبت نام می شوند.
سلمیانی خاطرنشان کرد: در 2 سال گذشته 7 هزار نفر از اتباع خارجی در استان اصفهان برگ حمایت تحصیلی دریافت کردند.
هم اکنون حدود 170 هزار نفر مهاجر اتباع خارجی در استان اقامت دارند و این استان بعد از کلان شهر تهران و خراسان رضوی رتبه سوم پذیرش مهاجران اتباع خارجی را دارد.
از بین این اتباع، حدود 120 هزار نفر دارای کارت موقت اقامت و حدود 50 هزار نفر دارای گذرنامه و ویزای معتبر هستند.
حدود 25 درصد اتباع خارجی ساکن در استان اصفهان که سن آنها بین 18 تا 60 سال است دارای کارت اشتغال هستند.
بیش از 18 هزار و 500 تبعه خارجی ساکن در استان دارای دفترچه بیمه سلامت هستند و می توانند از خدمات بهداشتی و درمانی در مراکز دولتی بهره مند شوند.
ت/6994
خبرنگار:آرزو فلاح ** انتشار: سلطانمرادیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید