مرگ 49 کودک هندی در بیمارستانی در ایالت اوتارپرادشبه گزارش ایرنا،’پراشانت تریودی’ معاون وزیر رفاه و بهداشت خانواده ایالت اوتار پرادش ،کمیته ای برای بررسی علت مرگ این کودکان در بیمارستان تشکیل داده است.
وی تاکید کرد مرگ این افراد ارتباطی با حادثه بیمارستان ‘گوراکپور’ ندارد.
تعدادی از خانواده های کودکان جان باخته در بیمارستان ‘رام منوهار لوهیا’ کمبود اکسیژن و دارو را از دلایل مرگ کودکان خود اعلام کرده اند.
هفته گذشته نیز 61 کودک در مدت سه روز در بیمارستان شهر ‘گوراکپور’ ایالت اوتارپرادش جان باختند.
به گفته مقامات بیمارستان ‘بابا راگاو داس’ در یک ماه گذشته 290 کودک در این بیمارستان فوت کرده اند که 77 نفر به دلیل ابتلا به ورم مغزی بوده است.
براساس آمارهای منتشر شده از اول ژانویه امسال تعداد یک هزار و 250 کودک در بیمارستان باباراگاو داس جان باخته اند.
‘یوگی ادیتیانات’ سروزیر ایالت اوتارپرادش پس از خشم و اعتراض شدید مردم محلی به افزایش مرگ کودکان ،دکتر ‘راجیو میشرا’ رئیس این بیمارستان را اخراج کرد.
شهر گوراکپور و مناطق اطراف آن بیش از یک دهه است که به شدت تحت تاثیر بیماری عفونی انسفالیت قرار دارد.
یک مقام بیمارستانی که خواست نامش محفوظ بماند اظهار کرد خانواده ها با وجود آگاهی از گسترش بیماری ورم مغزی در آخرین مرحله این بیماری کودکان را به بیمارستان منتقل می کنند.
دو هفته پیش نیز 60 کودک در این بیمارستان به دلیل اختلال در دستگاههای اکسیژن و افزایش عفونت های تنفسی جان خود را از دست دادند.
پس از تحقیقات انجام شده مشخص شد که بی توجهی مقامات بیمارستان ‘بابا راگاو داس’ به شارژ مخزن های اکسیژن و پرداخت نشدن بدهی قبلی به شرکت تامین کننده اکسیژن این بیمارستان،باعث قطع اکسیژن و مرگ کودکان شده است.
براساس آمار سازمان ملل ازهر 21 کودک در هند یکی قبل از پنج سالگی جان خود را از دست می دهد.
تعداد مرگ و میر کودکان در کشورهای پیشرفته یک کودک در147 نفر است.
هند رکورد دار مرگ و میر کودکان زیر پنج سال در جهان است.
آساق**267*انتشار دهنده:احمدعلی خلیل نژادانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید