پروژه ارتقای کیفی آب شرب جنوب تهران با حضور معاون اول افتتاح شدبه گزارش روز سه شنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، این طرح توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ع) با احداث 26 کیلومتر خط انتقال و ٢ مخزن ذخیره و متعادل کننده به ظرفیت 75 هزار متر مکعب اجرا شده است.
پروژه ارتقای کیفی آب شرب جنوب تهران با هدف انتقال آب سطحی تصفیه شده و جایگزینی با آب زیرزمینی به منظور ارتقای کیفیت آب شرب ساکنان جنوب شهر تهران با جمعیتی بیش از ٣.٥ میلیون نفر، اجرایی شد.
این پروژه بخشی از طرح رینگ آب رسانی پیرامون شهر تهران است که مطالعات آن در سال 1390 انجام شده و شامل دو قسمت شرقی و غربی است.
قسمت شرقی با اجرای 6 کیلومتر خط انتقال و ٢ مخزن ذخیره ، آب سد ماملو را برای ارتقای کیفیت آب شرب جنوب شرق تهران در مناطق جنوب بزرگراه بعثت و شهرک های مسعودیه، افسریه، مسگرآباد، سلیمانیه و غیره منتقل می کند.
قسمت غربی نیز بخشی از آب سطحی را از تصفیه خانه دوم واقع در منطقه کن (غرب تهران) با انتقال آب از طریق خط لوله ای به طول ٢٠ کیلومتر و عبور از معابر اصلی و آزادراه تهران-کرج ، جاده مخصوص و بزرگراه فتح و انتقال و دریافت آب از ٢ مخزن در منطقه تهرانسر به یافت آباد و جنوب غرب تهران انتقال می دهد.
بر اساس این گزارش، همزمان با افتتاح پروژه ارتقای کیفی آب شرب جنوب تهران، ٢٧ پروژه در حوزه آب و فاضلاب شهر تهران با اعتباری بیش از سه هزار میلیارد ریال در قالب حفر چاه، خطوط انتقال آب، ایستگاه های پمپاژ ، ایستگاه تله متری، بازسازی و توسعه خطوط لوله آب و فاضلاب و تصب انشعاب فاضلاب در جمع پنج هزار میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
اقتصام**٩١٨٩**9132**1561** خبرنگار: اسماعیل داودی**انتشار:مژگان تواناانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید