آهنگریان: چینی‌ها می‌خواهند به حساب ووشوکاران ایران برسند

عرفان آهنگریان در گفت وگو با ایسنا، درباره شرایط خود بعد از موفقیت در انتخابی‌های تیم ملی ووشو (بخش ساندا)، توضیح داد: خدا را شکر می‌کنم در مسابقات انتخابی توانستم عملکرد خوبی داشته و در بین دو نفر برتر وزن خود قرار گرفته و به تیم ملی برسم. با توجه به قانون جدید وزن کشی‌ها در رقابت‌های قهرمانی جهان، ووزن خود را از ۶۰ کیلوگرم به ۶۵ کیلوگرم تغییر داده‌ام تا شرایط حضور در مسابقات جهانی را داشته باشم.

او افزود: در این وزن قهرمانانی چون فرود ظفری حضور داشتند و بقیه نفراتی هم که در انتخابی شرکت کردند مدال‌های کشور داشتند و همگی با انگیزه بالا آمده بودند تا پیراهن تیم ملی را بپوشند، این موضوع کار را سخت می‌کرد چرا که وزن ۶۵ کیلوگرم یکی از شلوغ ترین وزن‌ها است، اما خوشحالم که با برتری مقابل حریفان پس از کسب سه برد متوالی به اردوی تیم ملی رسیدم.

دارنده مدال طلای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا گفت: سطح انتخابی‌ها بالا بود و حتی قهرمانانی چون فرود ظفری برابر حمیدرضا شهابی باخته و حذف شدند. با این حال در مبارزه فینال ۶۵ کیلوگرم که میان من و شهابی برگزار شد به برتری رسیدم و حالا تنها به یک برد دیگر در دو دیدار آینده با شهابی نیاز دارم تا فیکس تیم ملی شوم. دومین مبارزه رو در روی من و شهابی روز چهارشنبه هفته جاری برگزار می‌شود، اگر او ببرد تکلیف نفر اول وزن ۶۵ کیلو به دیدار سوم می‌کشد و اگر من برنده دیدار باشم، فیکس می‌شوم.

او درباره رقبای اصلی‌اش در وزن جدید (۶۵ کیلوگرم) گفت: تکلیف چینی‌ها که مشخص است، آن‌ها از ۴۸ کیلو تا مثبت ۹۰ کیلوگرم مدعی عنوان قهرمانی هستند، پس قطعا یک حریف چینی قدرتمند وجود دارد. کشورهای دیگری چون روسیه، کره جنوبی و ویتنام هم در این وزن مبارزهای خوبی دارند که کار را سخت می‌کند. با این حال باید بگویم که همانطور که ما از رقبا حرف می‌زنیم،‌ حریفان نیز چندین برابر بیشتر از ایران به عنوان یکی از قدرت‌های ووشوی جهان حساب می‌برند.

سانداکار موفق تیم ملی ایران درباره شرایط امسال تیم ملی نسبت به سال‌های گذشته توضیح داد: امسال تعدادی از قهرمانان خود را در اختیار نداریم، نفراتی چون حمیدرضا قلی‌پور از دنیای ووشو خداحافظی کردند و معین تقوی نیز چند روز مانده به انتخابی‌ها با شکستگی دست مواجه شد و مسابقات جهانی را از دست داد. محسن محمدسیفی نیز زانوی خود را جراحی کرد و با تمرینات و ریکاوری خود را به مسابقات انتخابی رساند و با قدرت حریفش را شکست داد. با این حال همه ما تلاش می‌کنیم که بهترین نتیجه را کسب کنیم تا برابر کادرفنی، مردم و مسئولان و مدیریت فدراسیون رو سفید باشیم.

آهنگریان در پایان در واکنش به این موضوع که امسال مسابقات قهرمانی جهان به میزبانی چین برگزار خواهد شد، توضیح داد: دوره گذشته ایران توانست تاریخ سازی کند و به تنها تیمی تبدیل شود که در تاریخ ووشو بالاتر از چین در بخش مبارزه به عنوان قهرمانی دست پیدا می‌کند. حالا چینی‌ها می‌خواهند در خانه به حساب ووشوکاران ایران برسند و ما نیز باید تلاش کنیم تا بهترین نتیجه را کسب کنیم. امیدوارم بهترین نتیجه را برای ایران به دست آوریم.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید