قهرمانی خاکسار، عباسعلی و پورشیب در کاراته آسیا/ علیپور و کاتای تیمی بانوان به نقره رسیدند

به گزارش ایسنا، در ادامه رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ در تاشکند ازبکستان، نمایندگان ایران صاحب ۳ مدال طلا، ۲ نقره و ۴ برنز شدند.

*طراوت خاکسار نخستین طلایی ایران

طراوت خاکسار در دیدار فینال وزن ۵۵- کیلوگرم مقابل سوینچ راخیموآ از ازبکستان ۷ بر صفر به برتری رسید و صاحب مدال طلا شد.
خاکسار در مبارزات روز گذشته ابتدا ۸ بر صفر دپیکا دیمان از هند را برد، سپس با نتیجه ۳ بر ۲ بر مائه اسو از فیلیپین غلبه کرد.وی در دیدار سوم ۸ بر صفر آنو آریکاری از نپال را شکست داد و در نیمه نهایی نیز ۶ بر ۵ کوک آگونگ از اندونزی را مغلوب کرد و به دیدار پایانی راه یافت و نخستین فینالیست تیم ایران لقب گرفت.

*ذبیح‌الله پورشیب دومین طلایی ایران

در دیدار پایانی وزن ۸۴- کیلوگرم مردان، ذبیح اله پورشیب در فینال مقابل محمود ساجان از اردن قرار گرفت و یک بر صفر به برتری رسید و دومین مدال طلای تیم ایران در این رقابتها را کسب کرد.
نماینده وزن ۸۴- کیلوگرم تیم ملی ایران پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم ۴ بر ۳ از سدایگور چیخمارف از قزاقستان گذشت. وی سپس ۲ بر صفر هان دوتان ویتنامی را از پیش رو برداشت و در بازی نیمه نهایی پس از تساوی صفر بر صفر در وقت قانونی مبارزه مقابل محمد الماجدی از کویت در هانتی برنده شد و به فینال راه یافت.

*حمیده عباسعلی آخرین طلایی ایران

در فینال وزن ۶۸+ کیلوگرم تیم ملی بانوان حمیده عباسعلی در پیکار با “سوفیا براتسولاو” از قزاقستان صاحب برتری ۴ بر ۲ شد و طلا گرفت. حمیده عباسعلی در نخستین مبارزه خود موفق شد، “موخلاریم کاکیمجونوآ” از ازبکستان را با نتیجه ۸ بر صفر شکست دهد. عباسعلی در دور دوم “پرشکا میتال” از هند را با نتیجه ۸ بر صفر شکست داد. عباسعلی در ادامه این رقابت‌ها نماینده هنگ کنگ را با نتیجه ۹ بر صفر شکست داد و راهی فینال شانزدهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا شد.

*مدال نقره رزیتا علیپور

در فینال وزن ۶۱- کیلوگرم بانوان شانزدهمین دوره رقابتهای قهرمانی آسیا ازبکستان، رزیتا علیپور در دیدار فینال مقابل یین ژیااویان چینی پس از تساوی صفر بر صفر در وقت قانونی مبارزه با رای داوران در هانتی نتیجه را واگذار کرد و نقره گرفت.
علیپور پس از استراحت در دور اول، دور دوم ابتدا یک بر صفر وان یو چویی از هنگ کنگ را برد و سپس با همین نتیجه میوکی تاکای از فیلیپین را مغلوب کرد و در نیمه نهایی پس از تساوی صفر بر صفر در وقت قانونی مبارزه، با رای داوران در هانتی آیامی موریگوچی از ژاپن را برد و فینالیست شد.

*کاتای تیمی بانوان نقره پوش شد/ صادقی و کاتای تیمی مردان برنز گرفتند

کاتای تیمی بانوان ایران با ترکیب الناز تقی پور، شادی جعفری زاده و نجمه قاضی زاده که به دیدار فینال راه یافته بود به دلیل آسیب دیدگی شادی جعفری زاده در جریان تمرینات از ناحیه زانو، از حضور در دیدار فینال و مبارزه با تیم ژاپن انصراف داد تا صاحب مدال نقره شانزدهمین دوره رقابتهای قهرمانی آسیا شود.
تیم ایران دور اول با تیم های هنگ کنگ، بنگلادش، هند و ویتنام همگروه بود که با کسب امتیاز ۲۴.۳۴ به عنوان تیم اول راهی دیدار فینال شد.

در کاتای انفرادی بانوان، فاطمه صادقی که روز گذشته به دور دوم صعود کرده بود امروز و در دوم مسابقات خود با کاتاروهایی از اندونزی، ویتنام و هنگ کنگ همگروه بود و توانست با کسب امتیاز ۲۴.۱۴ به دیدار رده بندی راه یابد.
صادقی در دیدار رده بندی به مصاف آدا وونگ از کره جنوبی رفت و با امتیاز ۲۴.۳۶ بالاتر از حریف کره ای قرار گرفت و مدال برنز این بخش را از آن خود کرد.

کاتای تیمی مردان هم با ترکیب ابوالفضل شهرجردی، علی زند و میلاد فرازمهر در دوم دوم رقابت خود امروز با تیم های کویت، اندونزی و ژاپن همگروه شد و با کسب امتیاز ۲۵ پس از تیم ژاپن به عنوان تیم دوم راهی دیدار رده بندی گردید.
این تیم برای کسب مدال برنز به مصاف تیم هنگ کنگ رفت و توانست با غلبه بر این تیم مدال برنز را بر گردن آویزد.

 *عسگری و گنج زاده به مدال برنز رسیدند

در وزن ۷۵- کیلوگرم بهمن عسگری در جدول شانس مجدد، غلام عباس سعادی از پاکستان را ۲ بر صفر مغلوب کرد و در دیدار رده بندی نیز با غلبه برداستونبک اوتابالایف ازبکستانی به مدال برنز رسید.

او روز گذشته ابتدا ۹ بر یک یی ژو وانگ از چین را شکست داد. سپس ۶ بر یک از سد دانشکومار سلواکومار از مالزی گذشت و در نیمه نهایی ۲ بر یک مغلوب کن نیشیمورا از ژاپن دارنده یک طلا و یک برنز کاراته وان های ۲۰۱۹ و عنوان سومی جهان در سال ۲۰۱۸ شد و به گروه شانس مجدد رفت.

در وزن ۸۴+ کیلوگرم نیز سجاد گنج زاده با برتری ۵ بر ۲ مقابل نماینده قرقیزستان صاحب مدال برنز شد.
در مسابقات روز گذشته، گنج زاده ابتدا ۴ بر ۲ مینسو جانگ از کره جنوبی را برد سپس ۳ بر صفر سامانروی آرول وران از مالزی را مغلوب کرد.وی در مبارزه سوم پرمان ایشانوف از ترکمنستان را ۵ بر صفر شکست داد و در نیمه نهایی نیز مقابل طارق حمدی از عربستان قرار گرفت و پس از تساوی یک بر یک در وقت قانونی مبارزه با قانون سنشو نتیجه را واگذار کرد و به دیدار رده بندی رفت.

*ناکامی حسن‌نیا، روشن، بهمنیار و یاوری در رسیدن به مدال

در وزن ۶۰ – کیلوگرم، مجید حسن نیا در اولین دیدار ۶ بر ۲ راجا یانفو از هند را برد و در دومین مبارزه ۵ بر یک مقابل صدرالدین سایماتوف ازبکستانی مغلوب شد و به جدول شانس مجدد رفت. او در این گروه نماینده ترکمنستان را ۸ بر صفر برد اما در دیدار رده بندی ۳ بر ۲ نتیجه را به حریف کویتی واگذار کرد و به مدال نرسید.

در وزن ۵۵- کیلوگرم، رضا روشن پس از استراحت در دور اول، دور دوم یک بر صفر گاتام سائود از هند را برد و در ادامه با همین نتیجه مغلوب آندره آکتائوف از قزاقستان شد و به جدول شانس مجدد راه پیدا کرد.او در این گروه ابتدا نماینده کامبوج را ۲ بر صفر برد و سپس ۴ بر ۲ نتیجه را به نماینده مالزی واگذار کرد و دستش از رسیدن به مدال خالی ماند.

در وزن ۵۰- کیلوگرم، سارا بهمنیار در اولین دیدار پس از تساوی ۲ بر۲ در وقت قانونی مبارزه مقابل تی هونگ دین از ویتنام برنده تاتامی شد. سپس ۳ بر ۲ نتیجه را به میهو میاهارا از ژاپن دارنده عنوان قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۸ واگذار کرد و به جدول شانس مجدد رفت. در این گروه ابتدا حریفی از چین را ۸ بر صفر مغلوب کرد و در دیدار رده بندی ۵ بر ۴ مقابل حریف چینی شکست خورد و به مدال نرسید.

در وزن ۶۸- کیلوگرم، زهرا یاوری در اولین دیدار مقابل جورجیا زفانیا از اندونزی بعد از تساوی ۶ بر ۶ با قانون سنشو نتیجه را واگذار کرد و با توجه به راهیابی حریف به فینال، او هم به جدول شانس مجدد رفت.او ابتدا در حالی که از حریف ترکمنستانی ۵ بر ۳ عقب بود با هانسوکو شدن رقیب برنده تاتامی شد و در دیدار رده بندی ۶ بر۴ مقابل حریف ژاپنی شکست خورد و به مدال نرسید.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید